Recai Kutan; ‘İrtica neymiş göremedik’

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, Türkiye'de bir süreden beri irticanın tekrar hortlatılmaya çalışıldığını söyledi.

Artık irticanın, laikliğin hepimizin kabul edeceği bir tarifine ihtiyacımız var. Böylesine iddialar ortaya atıldığında toplumda gerginlik oluyor. Pek çok kimse tereddüt içerisinde” şeklinde konuştu.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 15. Genel Kurul toplantısı Grand Cevahir Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, bir konuşma yaparak gündeme ve ekonomiye ilişkin düşüncelerini aktardı.

Recai Kutan, son günlerde irtica kavramının dile getirildiğini hatırlatarak, “İrtica neymiş göremedik. Artık irticanın, laikliğin hepimizin kabul edeceği bir tarifine ihtiyacımız var. Böylesine iddialar ortaya atıldığında toplumda gerginlik oluyor. Pek çok kimse tereddüt içerisinde” dedi.

IMF’ye bağımlı bir ekonomik politikayla Türkiye’nin kalkınmasının mümkün olmadığına da işaret eden Kutan, şu anda sosyal, ekonomi ve politika alanında çok ciddi sıkıntılar bulunduğunu, ekonominin mutlaka yeni baştan gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Kutan, ”IMF’ye bağımlı bir ekonomik politikayla Türkiye’nin kalkınması mümkün değil. IMF önümüze bir sürü şart koşuyor” dedi.

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar ise, ekonominin temelinin üretim ve yatırım olduğuna işaret ederek, “Bu sağlam temellere oturmamış yapının yola devam edebilmesi mümkün değildir” dedi.