Recai Kutan’in Pakistan ziyareti

MUZAFFERABAD - Saadet Partisi (SP) Genel Baskan Vekili Recai Kutan, bir süre önce depremin vurdugu Pakistan'i ziyaret etti.

SP Genel Baskan Vekili Kutan, Pakistan’da deprem bölgesini ziyaret ederek, Pakistan Basbakani Pervez Müserref ile Islamabad’da bir araya geldi. Ardindan Muzafferabad’a geçen Kutan, burada da Kizilay’in kurmus oldugu sahra hastanesini ziyaret etti. Kutan, Müserref ile görüsmesinin ardindan bir açiklama yaparak, “Dünyada son yillarda emsali görülmemis bir deprem felaketi yasandi. Elbette kardes ülke olarak Türkiye, deprem felaketine büyük ilgi gösterdi. Biz de, Saadet Partisi ve diger sivil toplum örgütleri olarak buraya geldik ve su an ihtiyaç tespiti yapmaktayiz. Muhterem Basbakan Müserref’e bunlari ifade ettik. Basbakan da bize Türkiye’nin deprem felaketi sonrasi yaptigi yardimlardan sonra çok mutlu olduklarini söyledi” dedi.
Islamabad’in ardindan Muzafferabad’a geçen Kutan ve beraberindeki heyet, Kizilay’in bölgede bulunan sahra hastanesini ziyaret etti. Kizilay ekibine, yaptiklari çalismalar nedeniyle tesekkür eden Kutan, hastanede yatan hastalarla da yakindan ilgilendi. Kizilay Hastanesi’ni ziyareti sirasinda gazetecilere açiklama yapan Kutan, “Buraya geldikten sonra çesitli yetkililerle görüstük. Pakistan Basbakani ile de görüstük. Muzafferabad’da Türkiye’nin gururu kuruluslarimizi ziyaret ediyoruz. Bu kurumlardan gözümüzün nuru olan Kizilay’imizin hastanesindeyiz. Pakistan Basbakani da, Kizilay ve diger Türk sivil toplum kuruluslarinin çalismalarini için tesekkür etti. Bizi memnun eden en önemli husus, Pakistan’a en çabuk sekilde yardim eden ülkenin Türkiye olmasidir” seklinde konustu.