Recep İvedik’in Karaambar Kamyoncular Derneği kapandı

Sanatçı Şahan Gökbakar'ın baş rolünü oynadığı 'Recep İvedik-1' filminde yer alan 'Karaambar Kamyoncular Derneği' kapandı.

Sanatçı Şahan Gökbakar’ın baş rolünü oynadığı ‘Recep İvedik-1’ filminde yer alan ‘Karaambar Kamyoncular Derneği’ kapandı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 4 yıl önce çekilen Recep İvedik filminde senarya icabı yer alan Karaambar Kamyoncular Derneği, filmin nostaljisini yaşatmak için 3 yıldır Güvercilik mevkiinde bir işletmeci tarafından açık bulunduruluyordu. Film sahnesindeki yeri görmeye gelen kamyonculara, filmde geçtiği gibi kuru fasulye, bulgur pilavı ve ayran ikram ediliyordu.

Filmin çekildiği mekanın sahibi Ergün Özgül, çekimler sonrası açtıkları Karaambar Kamyoncular Derneği’ni yetersiz talep nedeniyle kapatmak zorunda kaldıklarını söyledi. Özgül, filmde 8 dakikalık bölümde yer alan mekanın, Recep İvedik hayranlarının hatıra fotoğraf çekimi için uğrak yeri haline geldiğini belirterek, “Mekana uğrayan herkese film sahnesinde olduğu gibi kuru fasulye, bulgur pilavı ve ayran ikramı yapıyorduk. Ama mekan yol üzeri bir noktada yer almadığı için yeterli müşteriye ulaşamadık. Derneği ve restoranı bu nedenle kapatmak zorunda kaldık. Mekanı filmdeki gibi dizayn etmiştik. 6 bine yakın gönüllü üyemiz vardı. Karaambar artık, Recep İvedik 1 filminin sahnesinde kalacak.” ifadesini kullandı.

Recep İvedik 1’de Şahan Gökbakar, Karaambar Kamyoncular Derneği’ne Antalya’dan Manavgat’a gelirken acıktığı için uğruyor. Fakat derneğin üyesi olmadığı için kendisine yemek verilmiyor. Karnını doyurmak için üye olmak isteyen İvedik için, dernekte özel yarışma tertipleniyor. Yarışmayı kazanan Recep İvedik, kamyonculara ikram edilen kuru fasülye ve pilav yemeye hak kazanarak açlık sorununu çözüyor.