Recep Tayyip Erdoğan isimli çocuk sahnede!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a olan hayranlığından dolayı çocuğuna Recep Tayyip Erdoğan ismini veren Abdulhakim Yıldırım, çocuğu ile birlikte AK Parti Eminönü İlçe Kongresin'nde sahneye fırladı.

Başbakan Erdoğan’ın da katılacağı duyurulan AK Parti Eminönü ilçe kongresi bugün Kadırga Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Erdoğan’ın Bursa Orhangazi ve Gemlik kongrelerine katılırken Eminönü ilçe kongresine Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, milletvekilleri Egemen Bağış, Alaattin Büyükkaya, Burhan Kuzu, İbrahim Özal, Hüseyin Kansu, Recep Koral, Zeynep Karahan Uslu, Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge ve sanatçı Adnan Şenses ile çok sayıda partili katıldı.

Bakan Mehmet Ali Şahin konuşma yapmak için kürsüye çıktı ve iktidarın icraatlarından bahsetti. Bakan Şahin konuşmasını sürdürürken Mardin Midyatlı Abdulhakim Yıldırım uzun saçlı oğlunu elinden tutarak sahneye yöneldi. Sakin bir şekilde sahneye çıkmaya çalışan Yıldırım’ı Bakan Şahin’in korumaları engelledi. Protestocu olduğunu düşünen korumalar Yıldırım’ın sahneye çıkarmamak için direnirken Bakan Şahin duruma müdahale etti. Korumalardan Yıldırım ve oğlunun bırakmalarını isteyen Bakan Şahin, genç adamı yanına çağırdı.

Bakan Şahin’den mikrofonu kapan Abdulhakim Yıldırım, “Bütün AK Parti’lilere söz veriyorum. Hep siz başta kalacaksınız, hep biz başta kalacağız. Kimse Başbakan Erdoğan buraya gelmedi diye üzülmesin. Ben oğlum Recep Tayyip Erdoğan’ı getirdim. En büyük hayalim Başbakan’ın yanına gidip elini öpsün ben de elini sıkayım. Başka da birşey istemiyorum.” şeklinde konuştu.

Mardinli olduğunu söyleyen Yıldırım küçük oğlu Recep Tayyip Erdoğan ile sahneden inerken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yıldırım ve oğlunu yanına çağırarak kendisini dinledi. Topbaş, “Sayın Başbakan’ımız İstanbul’a geldiğinde ben seni arayacağım” diyerek Abdulhakim Yıldırım’ın telefonunu aldı. Yıldırım da, “Eğer bu konuda bana yardımcı olursanız dünyanın en mutlu insanı olacağım.” dedi.

Yıldırım küçük Recep Tayyip Erdoğan’ın elindeki nüfus cüzdanını gösterirken doğacak yeni oğluna da hayranı olduğu diğer kişi olan Beşiktaşlı eski futbolcu Ertuğrul Sağlam’ın ismini koyacağını açıkladı.

Bu arada bir başka çocuk ise Bakan Şahin’in konuşma yapmak için yerinden kalkmasını fırsat bildi. Elindeki AK Parti bayrağı ile yavaş yavaş protokolün önünden geçen çocuk Bakan Şahin’in boş bıraktığı yere oturdu. Korumalar çocuğu kaldırmak isterken devreye Bakan Nimet Çubukçu girerek oturmasını sağladı. Çocuk Nimet Çubukçu ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu ile sohbete daldı. Bakan Çubukçu çok sevdiği çocuğa 580 YTL harçlık verirken kameraların çekmemesi için parayı gizlice eline sıkıştırdı.