Rehber öğretmenlere terör brifingi verildi

Bölücü, yıkıcı ve irticai terör örgütlerinin özellikle lise çağındaki gençlere el atması nedeniyle lise dereceli okullarda görev yapan 38 rehber öğretmene Erzurum Emniyet Müdürlüğü'nde, "gençlik ve terörizm" brifingi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı lise ve dereceli okullarda görev yapan 38 rehber öğretmene, konusunda terör uzmanları tarafından, “Gençlik ve terörizm”, “Gençliği terör örgütlerinin eleman kazanma faaliyetlerine karşı korunabilmesi” konularında yaklaşık iki saat süren brifing verildi.

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Brifing Salonu’nda gerçekleştirilen program sunum kısmının ardından basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Terörle Mücadele Şube Amirlerinden Hakkı C., rehber öğretmenlere sinevizyon eşliğinde terör, terörizm, örgütler, örgütlerin amaç, hedef, finans kaynakları, gençliliği kazanma yöntemleri ve yıkıcı propafanda hakkında bilgi verdi.

Terörle mücadelede öğretmenleri gönüllü elçi olarak kabul ettiklerini dile getiren terör uzmanı Hakkı C, “Amacımız topyekun mücadenin amacı, gençliği terör örgütlerinin eleman kazanma faaliyetleriyle ilgili rehber öğretmenlerimizi bilgilendirerek, ve gönüllü elçi kabul ettiğimiz öğretmenlerle bilgilerimizi paylaşmaktır.” dedi.

Brifinge Emniyet Müdürü Tahsin Demir ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de katıldı.