Rektör Askin’a anjiyon yapilmasi planlaniyor

VAN - Yüzüncü Yil Üniversitesi Tip Fakültesi Arastirma Hastanesi Bashekimi Doç. Dr. Hüseyin Avni Sahin, Rektör Yücel Askin'in genel saglik durumunda iyilesme olmasi halinde gelecek hafta anjiyo yapilmasini planladiklarini söyledi.

Sahin, hastanin sagligi el verdigi ölçüde ileri tetkik ve girisimsel tetkiklerin yapilacagini ifade ederek, hastanin anjiyosunu genel durumu iyilestikten sonra yapmayi planladiklarini ve bunun önümüzdeki hafta olabilecegini söyledi. Rektör Askin’in, yogun bakimda kalmasi gerektigini dile getiren Sahin, hastanede Askin’in simdiki saglik durumuna bakacak her seyin mevcut oldugunu vurguladi. Askin’in simdilik baska bir hastaneye kaldirilma durumu olmadigini ifade eden Sahin, “Ancak gerekli görüldügü takdirde baska bir merkeze hiç süphe duymadan sevk edebiliriz.” dedi.

Sahin, Rektör Askin’in hayati tehlikesinin hala devam etmekle birlikte, hastanedeki ilk günlerine göre, saglik durumunun daha iyiye gittigini kaydetti. Basinda çikan rektör’ün disardan diyet aldigi ya da kahkahalar geldigi haberlerin gerçek disi beyanlar oldugunu ifade eden Sahin, potasyum eksikligi nedeniyle potasyumdan zengin bir diyet uygulandigini ve normal hasta menüsü disinda bir menü verildigini sözlerine ekledi. Sahin, “Hoca yogun bakimda tutuluyor. Oksijen tedavisi yapiliyor. Damar yoluyla besleniyor. EKG ve monitör sürekli izleniyor uzman hocalar tarafindan.” seklinde konustu.