Rektör Yücel Aşkın TÜSİAD’ı ziyaret etti

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'ni (TÜSİAD) ziyaret etti.

Prof. Dr. Yücel Aşkın Tepebaşı’ndaki TÜSİAD Merkez Binası’nda gerçekleşen ziyaretle ilgili olarak basın mensuplarına açıklama yaptı. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı ve Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Mustafa Koç’a teşekkürlerini bildirmek amacıyla TÜSİAD’a geldiğini söyleyen Yücel Aşkın, “Benimle ilgili konularda duyarlı davrandıkları ve ilgilendikleri için bir grup kişi ve kuruluşa teşekkür borcum vardı. Bunların arasında sayın Sabancı ve Koç da vardı, onlara teşekkürlerimi bildirdim.” diye konuştu.

Demokrasi kültürünün yerleşmesinde, sivil toplum kuruluşlarının toplumun sorunlarıyla ilgili görüş belirtmesinin önemine değinen Aşkın, “TÜSİAD’ın açıklamasından sonra DİSK de benzer açıklama yaptı. Böylece, farklı düşünen iki kurumun toplumla ilgili bazı sorunlarda ortak noktalarda olabileceği görüldü.” diye konuştu.

Yücel Aşkın ve eşi Oya Aşkın’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Ömer Sabancı ise, ”Konuya parmak basmış olmamızın ne kadar yerinde ve doğru olduğunu tüm Türkiye’ye aradan geçen zaman gösterdi. Sayın Rektöre bundan sonraki akademik hayatında başarılar dilerim” dedi.