Renault’nun yeni aracı Premium tanıtıldı

Renault'nun yeni aracı Premium'u tanıtan Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Gino Costa, 2005'in başarılı bir yıl olduğunu belirterek, 2003 yılına göre önceki yıl satışların yüzde 46 arttığını, 2005 yılında da bu gelişmenin sürdüğünü söyledi.

Costa, 2005 yılında Türkiye’nin dahil olduğu uluslararası pazarlarda Renault Trucks’ın satışının bir önceki yıla göre yüzde 19 arttığını ifade ederek, Renault Trucks Türkiye’nin, uluslararası pazarları içinde yüzde 15 gibi önemli bir paya sahip olduğunu belirtti. 2005 yılının başında 2 bin adetlik bir satış hedefi koyduklarını belirten Costa, Renault Trucks Türkiye olarak 2 bin 13 adetlik satışla bu hedefe ulaştıklarını belirtti.
Costa, 2005 sonu itibariyle Renault Trucks’ın yaklaşık 40 Türk sanayi üreticisinden 540 bin adet parça satın aldığını, bu parçaların toplum cirosunun 31 milyon Avro olduğunu ve burada önceki yıla göre yüzde 29 oranında artış sağladıklarını söyledi.

Basın mensuplarının soruları üzerine Costa, Türkiye’de yapılacak bir yatırımın gelişigüzel bir montaj fabrikası olmaması gerektiğini belirterek, emin adımlarla ilerlemek istediklerine işaret ederek, uzun araştırma ve hesaplamalardan sonra bu tür bir yatırıma girebileceklerini kaydetti. Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu da, yeni Premium’da yüzde 5-6 fiyat artışı olduğunu belirterek, bu yıl bin 250 adet yeni Premium satmayı düşündüklerini bildirdi.