Resmi görevlinin amfiyi kapatması faciayı önledi

Vestel Manisaspor 5-3 kazandığı Fenerbahçe maçından sonra Manisa 19 Mayıs Stadı'nda çıkan olaylara üzülüyor.

Ersin Sungur’un resmi anons görevlisi olmadığını vurgulayan Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Özel, “Ersin Sungur, kulüp tarafından maç öncesi ve devre arasında seyirciyi eğlendirmesi için tutulan gurubun anonsçusu. Kulüp, Federasyon’dan da resmi izin almış. Maç sonunda tempo tutmaya başlayınca bizim resmi

görevlimiz amfiyi kapatmış. Yoksa, daha kötü şeyler olabilirdi.” diye konuştu. Özel, Sungur’un anons odasına gelmediğini, elindeki telsiz mikrofonla anons ettiğinin da altını çizdi.

Maç bittikten sonra karşılaşmanın gözlemcisiyle birlikte tutanak tuttuklarını ve 700 koltuğun kırıldığını ifade eden Özel, koltukların tanesini 6-7 YTL’ye aldıklarını belirtti. Futbol Federasyonu’ndan 5 bin YTL talep edeceklerini kaydeden Özel, Federasyon’un da bunu Fenerbahçe Kulübü’nden tahsis edeceğinin altını çizdi.

Stad’a 3 bin 500 seyircinin geldiğini hatırlatan Özel, 183 bin YTL hasılat elde edildiğini aktardı. Özel, “Vestel Manisaspor maçı İzmir Atatürk Stadı’nda oynamak istedi. Bu sezon Beşiktaş ve Galatasaray maçlarını da İzmir’de oynamıştı. Yalnız bu iki maçta da statta tadilat vardı. Fenerbahçe maçı için Federasyon, “Maçın bir şehirden başka bir şehire alınmasına mücbir bir sebep görülmedi. Sadece parasal kaygı var.”

dedi. Güvenlik sıkıntısı da ön plana çıkmamıştı.” diye konuştu.

Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu ise Fenerbahçe camiasından ve seyircisinden özür dilediğini açıkladı. Karşılaşmanın çok temiz, fair play adına Türkiye’ye örnek teşkil edecek şekilde geçtiğini anlatan Başkan Çubukçu, şunları söyledi: “Kendini bilmez birinin anonsu Fenerlileri kızdırdı. Seyir zeki olsun diye bir grupla anlaşmıştık. Keşke böyle bir şey olmasaydı. Dersimizi iyi aldık.”

Maçtan sonra polis tarafından gözaltına alınan animatör Ersin Sungur, sorgusundan sonra nöbetçi mahkemeye çıkartılacak.