REYHAN-DER Kerbela şehitleri için Mevlit okuttu

Amasya'nın Merzifon ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından memur ve işçi derneği REYHAN-DER, Kerbela şehitleri için Mevlit okuttu.

Amasya’nın Merzifon ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından memur ve işçi derneği REYHAN-DER, Kerbela şehitleri için Mevlit okuttu. Kara Mustafa Paşa Camisi’nde dün akşam namazının ardından okunan Mevlit’in yanında yatsı namazı çıkışında da aşure dağıtıld.

REYHAN-DER Başkanı Muammer Sarıkaya, yaptığı açıklamada Aşure Günü’nün önemine değinerek, “Bizi bölmeye çalışanların oyununa gelmeyelim. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi daim eylesin.” dedi. Muharremin, Kur’ân’da önem verilen dört aydan biri olduğunu ve bu ayda oruç tutmanın çok faziletli olduğunu belirterek, “Muharrem ayının en kıymetli günü Aşure Günü’dür, yani 10. günü yapılan birçok dua kabul olmuştur. Hz. Adem’in tövbesi, Hz. Nuh’un tufandan kurtulması, Hz. Yunus’un balığın karnından çıkması, Hz. İbrahim’in ateşte yanmaması, Hz. İdris’in göğe çıkarılması, Hz. Yakup’un Hz. Yusuf’a kavuşması gibi nice büyük olaylar gerçekleşmiştir.” şeklinde konuştu.