Ricardinho: Porto’yu yeneceğiz

Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Ricardinho, Şampiyonlar Ligi'ndeki son grup maçında Porto'yu yenerek bir üst tura çıkacaklarını iddia etti.

Richardinho, BJK TV’ye yaptığı açıklamada, Porto maçını deplasmanda oynayacak olmalarına rağmen kazanacaklarını söyledi:

“Takım olarak zor bir sezon geçiriyoruz. Liverpool ve Marsilya galibiyetlerini herkes biliyor. Porto maçında da çok iyi oynadık ama yenildik. Bu maç deplasmanda olmasına rağmen kazanma şansımız yüksek ve ben kazanacağımıza inanıyorum.

“Ben inanmadığım yerde bulunmam. Yaptığıma inanmıyorsam ya o takımda oynamam ya da hiç futbol oynamam. İnanmak lazım, hedef olması lazım. Şu anda en büyük hedefimiz Porto’yu yenmek. Buna bütün takım olarak inanıyoruz.”

Tecrübeli futbolcu, düzenli forma şansı bulamadığı için Beşiktaş’tan ayrılmak gibi bir düşüncesinin olmadığını dile getirdi.

Yaklaşık 13 yıldır profesyonel anlamda futbol oynadığını ifade eden Ricardinho, “bu süre zarfında asla yedek kalmadım. Bir maç oynayıp bir maç oynamamak gibi bir durumum olmadı. Tabii ki bu teknik direktörün seçimidir. Sonuçta ben bu kulübün bir işçisiyim, bu kulüp için çalışıyorum. Hiçbir zaman da kulüpten ayrılmak gibi bir düşüncem olmadı” dedi.

Brezilyalı futbolcu, sürekli oynayamamanın ritmini olumsuz etkilediğini ancak bu durumdan şikayetçi olmadığını söyledi.