Rijkaard’dan derbi yorumu!

Futbolcularına toz kondurmayan Rijkaard "Takımın gayet iyi mücadele ettiğini düşünüyorum" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Şu anda bu mağlubiyetten sonra yapılacak en kolay şey kişileri suçlamak. Biz bunu yapmayacağız. Bu mağlubiyeti Leo Franco’ya yıkmak doğru olmaz. Mutlaka maçın ve futbolcuların kalitesini burada tartışabiliriz ama onu bir kenara bırakalım. Bence futbolcularım kaliteli futbol oynadı. Birkaç tane pozisyona girdik, onlar gol olsaydı şimdi bu konuşma olmayacaktı. Takımın gayet iyi mücadele ettiğini düşünüyorum.

SERVET’İN AÇIKLAMASINA ÜZÜLDÜ

Bir gazetecinin “Servet’in takım çok çalışmadı. Buna ne diyeceksiniz? Ayrıca Galatasaray’ın şampiyonluk şansı nedir?” sorusuna Rijkaard şu yanıtı verdi: Bunu söylemek için kendinizi sorgulamanız gerekmektedir. Kesinlikle takımın çok çok çalıştı diye bir şey söylemedim. Takımın derbiden sonra böyle bir açıklama yapması üzücü bir durum. Şampiyonluk şansımız zorlaştı. Kendi kendimize karmaşık hale getirdik. Ne olursa olsun son dakikaya kadar çalışmamız gerekiyor.

O SÖZLER YANLIŞ MI ANLAŞILDI

Aynı gazetecinin Servet’in sözleriyle ilgili “Takım olarak iyi mücadele ettiğini söyleyemem dedi. Yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermek istemem” sözleri üzerine Rijkaard şöyle dedi: Takım olarak iyi mücadele ettik ama kalite farklı bir şey…