Rijkaard’dan Keita için özel terapi

Sarı-Kırmızılı takımda Fenerbahçe derbisi öncesinde Keita özel terapiye alındı.

Erhan Telli’nin haberi…

Fildişi Sahilli yıldız futbolcunun sezonun ilk yarısında oynananmaçta kırmızı kartla oyun dışı kalması ve forma giydiğimaçlarda çabuk sinirlenmesi nedeniyle tedirgin olan teknik direktör Frank Rijkaard’ın, Keita ile dün Florya’daki odasında yaklaşık 1 saatlik özel bir görüşme yaptığı öğrenildi.

Keita’dan maç içinde soğukkanlılığını korumasını isteyen Hollandalı hocanın, özellikle rakip oyuncuların tahrikleri karşısında dikkatli olmasını uyarısını yaptı. İlk maçta Roberto Carlos’un faulü sonrası sinirlerine hakimolamayıp rakibine yumruk atan Keita, kırmızı kartla oyun dışı kalmış, bu nedenle G.Saraymaçı 10 kişi tamamlamak zorunda kalmıştı.

KADER GARANTİ VERDİ

Abdul Kader Keita’ya bu olayı hatırlatan Rijkaard’ın, “Bu maçta da herkes senin üzerine oynayacak. Sert müdahelelere ve tahriklere kapılmadan sadece oyununu oyna. Hakemle sakın diyaloğa girme ve işine bak” diye sıkı sıkı tembihlediği ifade edildi. Keita’nın bu konuda hocasına söz verdiği ve “Merak etmeyin. Aynı hataya bir kez daha düşmem” diyerek Rijkaard’ı rahatlattı. Fildişi Sahilli yıldız, kendisini çok iyi hissettiğini ve maça tam kapasiteyle konsantre olduğunu da ekledi.