Rijkaard’dan memnun değil

Galatasaray kulübü başkanı Adnan Polat, kulüpteki seçim sürecini değerlendirdi.

Polat, CNN Türk’te yayınlanan “Galatasaray’ın Seçimi” adlı programda kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Adnan Polat, Galatasaray kulübüne başkan olmak için tecrübenin gerekliliğini dile getirdi ve üstü kapalı olarak rakibi Adnan Öztürk’ü eleştirdi:

“Altı seneden fazla yöneticilik yaptım. Tecrübe ve süreklilik çok önemli. Bu işin olması için bunlar gerekli. Özhan ağabey beni getirip mali ve idari sportif başkan yardımcısı yaptığı vakit, ben kulübü tam yetkiyle anlayana kadar bir senemi aldı. Bu o kadar basit değil. İçeride olman lazım. Biraz tecrübe kazanmak ve ondan sonra başkan adayı olmak gerekiyor.”

Fenerbahçe derbisine Galatasaray’ın seçimleri kazanan başkanı olarak geleceğini dile getiren Polat şunları söyledi:

“Her sonuçta Galatasaray kazanacak”

“Pazar günü her halükarda şeref tribününde olacağım. Seçilmesem bile devir teslim yapana kadar benim kulübü temsil etmem gerek. Seçilmem konusunda da hiç endişe etmiyorum. Ben Galatasaray’ın sağduyusuna çok inanan bir insanım. Neticede Adnan Öztürk kardeşimle bir yarış yapıyoruz. O yarışta da her sonuçta Galatasaray kazanacaktır.”

Kulübün mali yapısıyla ilgili bilgiler veren Polat, Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş’nin birleşmesinden önemli bir gelir elde edeceklerini ifade etti.

Tek bir kulübü örnek almadıklarını vurgulayan Polat, “model alınacak kulüplerin değişik yaklaşımları veya konuları var. Birçok kulüpten bazı şeyleri alarak, şu anda Galatasaray modelini yaratmaya çalışıyoruz. Bu da oluşuyor ancak biraz zamana ihtiyacımız var” ded,

Yıllık yıllık sponsorluk gelirlerinin 30 milyon dolar olduğunu belirten Polat, Galatasaray’ın Seyrantepe Stadı’ndaki çalışmaların sorunsuz sürdüğünü ve 2010-11 sezonunun ikinci yarısındaki ilk maçı yeni statlarında oynamayı hedeflediklerini dile getirdi.

“Rijkaard’dan memnun değilim”

Teknik direktör Frank Rijkaard’dan memnun olmadığını dile getiren Polat, “şu anda Rijkaard’dan istediğimi bulamadım. Bizim şu anda Avrupa’da mücadele etmemiz gerekirdi. Ben Türkiye Kupası’nda olmayı ve ligde de lider olmamızı arzulardım. Bunlar var mı? Yok. Dolayısıyla ben memnun değilim” dedi.

Transfer konusunda bilgiler veren Polat, gelecek sezon en fazla üç oyuncu alacaklarını vurguladı.

Genç oyuncuların başka takıma transferiyle ilgili olarak ise, “eğer gitmek istiyorlarsa Avrupa’da bize bir kupa getirsinler. Ancak zamanı geldiği zaman onların da önünü kesmeyeceğiz. Buna Arda Turan da dahil” dedi.