Rize’de labirent gibi üst geçit

Rize'de belediye tarafından yaptırılan ve karmaşık yapısından dolayı 'Labirent Üstgeçit' diye adlandırılan 330 metrelik üst geçit, bölge insanına büyük kolaylık sağlıyor.

Rize’de belediye tarafından yaptırılan ve karmaşık yapısından dolayı ‘Labirent Üstgeçit’ diye adlandırılan 330 metrelik üst geçit, bölge insanına büyük kolaylık sağlıyor. Belediye Başkanı Halil Bakırcı, “Belediye görevlileri aracılığıyla üst geçitte sayım yaptırdık ama net bir sonuç elde edemedik. Kendi gözlemlerimize göre bölgenin en aktif üst geçidi.” dedi.

    Başkan Bakırcı, belediye tarafından 3 yıl önce yaptırılan ve altından cadde geçen 330 metrelik üstgeçitte geçen yayaların sayımını yaptırmak üzere harekete geçti. Bunun için belediye çalışanlarından bir grubu köprüde sayım yapması için görevlendiren Bakırcı, “Belediye görevlileri aracılığıyla üst geçitte sayım yaptırdık ama net bir sonuç elde edemedik. Kendi gözlemlerimize göre bölgenin en aktif üst geçidi. Sahil kentlerinde üstgeçitler hep boş ama bizim üst geçit her zaman insanlarla dolu. O geçidi hiç insansız görmedim. Bu gözlemlerim sonucu en çok kullanılan üst geçit olduğunu söyleyebilirim. Birkaç dönem daha sayım yaparak toplam kullananların sayısını çıkarmaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.

    Karmaşık yapısı nedeniyle ‘Labirent’ olarak adlandırılan köprünün yapıldıktan sonra yapıldığı yoldaki ölümlü ve yaralanmalı kazaları engellediğine dikkat çeken Bakırcı, “Bu üstgeçit faaliyete girdiğinden bu yana ölümlü kaza olmadı. Üst geçidin ana fonksiyonu herkesin çok rahat kullanabileceği bir özelliğe sahip olmasıdır. Biraz uzun oldu. Statik sorunu yok ancak görselliği daha iyi olabilirdi. Onu da farklı bir proje ile düzelteceğiz.” diye konuştu.