Rize’de alınan bir puana sevinen olmadı

Turkcell Süper Ligi'nin 21. haftasında oynanan ve alt sıraları yakından ilgilendiren maçta Çaykur Rizespor ile Ankaraspor 1-1 berabere kaldı.

Karşılaşmadan sonra her iki takımda da 3 puan alamamanın üzüntüsü vardı.
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, taraftarlarına galibiyet veremedikleri için üzgün olduklarını söyledi. 2 haftadır maçları 10 kişi tamamladıklarını dile getiren Kurtar, “Biraz dikkatli olmamız gerekiyor. 10 kişi kaldıktan sonra taraftarımızın da desteği ile daha iyi oynadık. Üç tane net pozisyonumuz var. Onları değerlendirebilseydik skoru lehimize çevirebilirdik, ama olmadı. Futbolcularımı kutluyorum.” diye konuştu.

Hazırlık maçları dahil ilk kez bir maça çift santrforla başladıklarını belirten Kurtar, o bölgede bazı hatalar yaptıklarını ifade etti. Mutlak kazanmaları gereken bir maçı berabere tamamladıklarını belirten Rizesporlu Serkan Özdemir, 10 kişi kalmalarına rağmen çok iyi mücadele edip bir puan aldıklarını söyledi.

Karşılaşmanın 63. dakikasında kırmızı kartla oyun dışında kalan Rizespor’dan Hasan Uğur, kendilerini yalnız bıraktığı için arkadaşlarından özür diledi. Maçın çok zor geçtiğini kaydeden Hasan, “Kazanmamız gereken bir maçı berbere bitirdik. Kırmızı karta gelince, ilk sarı kartın çok ağır olduğunu düşünüyorum. Çünkü, bence pozisyon faul bile değildi. İkici sarı kart haklı, top elime çarpıyor.” şeklinde konuştu.

Hasan Uğur, hakem Erol Ersoy’un ikinci sarı karttan sonra kendisine kırmızı kartı biraz geç gösterdiğinin hatırlatılması üzerine, “Ben ikinci sarı kart olduğunu biliyordum. Ama, Ankaraspor’dan Ahmet’in hakemle görüşmüş ve ikinci sarı kart olduğunu söylemiş. Hoca da biraz gecikmeli de olsa ikinci sarıdan kırmızı gösterdi. Ahmet, Erol hocayı uyardı yani.” diye konuştu.

Ankaraspor Teknik Direktörü Giray Bulak ise maçın skorunun iki takıma da yaramayan bir sonuç olduğunu söyledi. İki takımın amacının da 6 puan değerindeki maçı kazanmak olduğunu belirten Bulak, “Ama maalesef iki takıma da yaramayan bir sonuç ortaya çıktı.

Ankaraspor ile ikinci maçına çıktığını hatırlatan tecrübeli teknik adam, “Her geçen gün oyuncularımla birbirimizi daha iyi tanıyacağız. Ve daha güzel şeyler yapacağız. Maçın başında Ramazan’ın gördüğü sarı kart onu tedirgin etti. Yediğimiz golden önce bize yapılan bir faul vardı. O faul verilse belki de o gol olmayacaktı. Rizespor’un ilk yarıda bir tane atağı vardı. O da gol oldu. Aslında ayağa pas yapan, oyunu kontrolünde tutam takım bizdik. Fakat olmadı. Rizespor’u da kutluyorum. 10 kişi kalmalarına rağmen 1 puan aldılar.” diye konuştu.

Giray Bulak, maçın hakemleri ile de şunları söyledi: “Genç hakemler, kafasında hiç problem olmayan hakemler. Ama eski hakemler çok sağlıklı maç yönetmiyor. Bunu samimi olarak söylüyorum.”

Ankarasporlu Murat Erdoğan da aldıkları bir puanın kendilerini üzdüğünü ifade etti. Erdoğan, iyi yolda olduklarını ve önümüzdeki haftalarda alacakları sonuçlarla üst sıralara çıkacaklarını belirtti.