Rize’de silahlar konuştu

Rize'nin Çayeli ilçesinde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 4 kişi yaralandı.

Olayda, Nuri Solak, İlhami Solak, Barış Güngör ve Madenli beldesindeki Çayeli Bakır İşletmeleri’nde çalışan ve o sırada işe giden Mehmet Ali Gemici seken bir merminin karnına isabet etmesi sonucu yaralandı. Silahlı çatışma sırasında atılan mermiler çevredeki ev ve işyerlerinin camlarına da isabet etti.

Yaralılar, Çayeli Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalelerinin ardından Rize Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Burada yapılan tedavilerin ardında durumu ağır olan Barış Güngör ve Nuri Solak Karadeniz Teknik Üniversitesi Trabzon Farabi Hastanesi’ne sevk edildi. Barış Güngör’ün durumunun ağır olduğu belirtildi.

Polis, olay sonrası çatışmanın yaşandığı bölgede ve yaralıların kaldırıldığı hastane çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Çayeli ilçesine Rize merkezden çok sayıda polisin takviye kuvvet olarak gönderildi. Kavgaya karıştığı belirtilen 2 kişinin gözaltına alındığı, kaçan şahısların yakalanması için geniş çaplı incelemenin sürdüğü bildirildi.

Öte yandan, silahlı çatışma sırasında olay yerinde geçmekte olan ve sürücüsünün ismi alınamayan 53 T 3157 plakalı ticare taksi kavgadan kaçmak isterken kaza yaptı. Kaza, arac sürücüsü hafifi yaralandı. İsmi alınamayan taksi şoförü, Rize Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.