R.Madrid’ten Fener’e 15 milyon euro

İspanyol kulübü, Sambacı için 15 milyon euro veriyor.

Ayrıca gözden çıkardıkları Drenthe, Dudek, M.Diarra, Metzelder veya Gago’dan biri için kolaylık sağlayacaklar.
Real Madrid, Fenerbahçeli Andre dos Santos’un peşine düştü. İspanyol kulübünün, Brezilyalı yıldız futbolcu için Fenerbahçe’ye 15 milyon euroluk bir teklifle düğmeye bastı. Real’in, para önerisinin yanısıra, önümüzdeki sezon kadrosunda istemediği Drenthe, Dudek, Mahamadou Diarra, Metzelder ve Gago’dan birinin bonservisinde Fenerbahçe’ye kolaylık yapma kararı aldı.

Real Madrid’de, Şampiyonlar Ligi’nde Fransız takımı Lyon’a elenmenin faturası sol kulvara çıkarıldı. Bu açığı doldurmak için harekete geçen Madrid ekibi, iki isim konusunda kesin karara vardı. Bu futbolculardan birinin Fenerbahçeli Andre dos Santos, diğerinin ise Fiorentina’daki Vargas olduğu öğrenildi. İspanyol basını, Real Madrid Sportif Direktörü Jorge Valdano’nun Dos Sanstos ismine sıcak baktığı ve bu oyuncunun menajeri Juan Figger ile fiyat konusunda anlaşmaya vardığı vurgulandı.

Figger’in, Real Madrid’in teklifini Fenerbahçe’ye ilettiği ve sarı-lacivertlilerin bu rakama onay verdiği belirtildi. Sarı-lacivertlilerin, özellikle Mahamadou Diarra ismine sıcak baktığı öğrenildi.