Roberto Carlos’tan Real’e Fener şantajı

İspanya’nın Real Madrid kulübünde geleceği netleşmeyen Brezilyalı defans oyuncusu Roberto Carlos, kulüp tarafından teklif edilen 1 yıllık sözleşme uzatma teklifini reddetti.

2007’nin haziran ayında Real Madrid ile sözleşmesi dolan 33 yaşındaki Roberto Carlos’a bu sezon 35 maç oynaması halinde 1 yıl sözleşmesini uzatma teklifini götüren İspanyol kulüp, olumsuz yanıt aldı. Real Madrid Spor Direktörü Pedja Mijatoviç ile görüştükten sonra basına açıklama yapan Roberto Carlos, şunları söyledi:

’’Bana kötü davranmış değiller ama bu kulübün 10 yıllık oyuncusuyum. Ve çok daha uzun yıllar oynayıp kariyerimi burada sonuçlandırmak istiyorum. Maç oynama zorunluluğunu anlayamıyorum. Sakatlanırsam ne olacak? Bu sezon başımda gitmemi engellediler. Ama onlara Fenerbahçe ve Chelsea’den bana gelen teklifleri göstermek istiyorum. Kulübün benim kafamdakileri dinlemesini istiyorum.’’ Futbol için yaşanın genç olduğunu ve 40 yaşına kadar oynayabileceğini savunan Brezilyalı defans oyuncusu, yeni transfer olan ve varisi olarak gösterilen Brezilyalı Marcelo’ya yardımcı olabileceğini söyledi.

Roberto Carlos, ’’Sorun para değil, oynamak istiyorum. Madrid ile 2 veya 3 şampiyonluk kazanmak istiyorum. Son yıllardaki alınan başarısızlıkların sorumlusu ben değilim’’ şeklinde konuştu.

Brezilyalı futbolcu, Real Madrid’de olan kariyerini 2009 yılına kadar sürdürüp, daha sonra Brezilya da futbolu bırakmayı hedefliyor.