Roberto Carlos’tan gol sözü

Fenerbahçeli Carlos, Galatasaray maçı öncesi kendisini çok iyi hissettiğini, Galatasaray'a bir gol atıp Fenerbahçe tarihine geçmek istediğini söyledi.

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesine açıklama yapan Brezilyalı futbolcu, “Kariyerimde iki kez Galatasaray’a karşı forma giydim. İkisinde de Real Madrid’deydim. Fenerbahçe formasıyla ilk kez onlara karşı oynayacağım. Kendi sahamızda oynayacağız ve kendi taraftarımız önünde oynayacağız. Gerçekten bizim için çok önemli bir maç ve kazanmak için her şeye sahibiz. Taraftarımızla birlikte bu maçtan mutlak kazanarak ayrılmak istiyoruz ki, taraftarımız da mutlu bir şekilde evine dönebilsin Öncelikle iyi futbol oynamak istiyoruz.

Biz kendi futbolumuzu oynamak isteyeceğiz. Bu tarz maçlarda az hata yapan avantajlı duruma geçer. İspanya’da Real Madrid-Barcaleno, Brezilya’da Corinthias- Palmeras, Arjantin’de Riverplate-Boca. Fenerbahçe-Galatasaray maçı da bunlardan birisi. Bu tarz derbiler taraftarımızla birlikte, keyif verici çok güzel olur. Az hata yapan, daha kontrollü olan tabii ki avantajlı duruma geçer. Bizim avantajımız taraftar desteği olacak. Biz oyuncular için onları yanımızda hissetmek gerçekten çok önemli ve 9 puan açılan fark şu an 4 ‘e indi. Bu maçı da kazandığımız takdirde 1’e inecek ki, bu da bizim için önemli.” dedi.

– “BİZ BU MAÇIN FAVORİSİYİZ” –

Galatasaray maçının ayrıcalığını vurgulayan ve taraftarın önemine değinen Roberto Carlos, “İnter’e, PSV Eindhoven’e, Beşiktaş’a karşı kazanmak güzel. Ama Galatasaray maçının ayrı bir önemi var ve ben de bunu hissediyorum. Maçta yer alacak olmak benim açımdan çok tatmin edici. Galatasaray’ın iyi bir takımı var. Ancak biz kendi saha ve seyircimiz önünde istediğimiz oyunu oynadıktan sonra, biz bu maçın favorisiyiz. Dolayısı ile taraftarın da desteğini tekrar vurgulamak istiyorum. Onlar bizim yanımızda olduğu müddetçe gerçekten bizim için itici bir kuvvet oluyorlar. Biz de elimizden geleni yaptığımız zaman maçı kazanacağımızı düşünüyorum.” dedi.

– “GOL ATACAĞIMI HİSSEDİYORUM” –

Kendisini bu maça tam anlamıyla hazır hissettiğini ve motive olduğunu belirten Carlos, “Bu tarz maçların ayrı bir motivasyonu vardır. Ben zaten kendiliğimden motive oluyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum. Taraftarımız benden bir gol bekleyebilir. Bunu hissediyorum ve rüyasını görüyorum. Daha önce iki derbi oynamıştım, ikisi de Beşiktaş’laydı. Gol atma imkanım olmamıştı ama, bu sefer sanki bunu hissediyorum. Tabii ki Fenerbahçe tarihinde de gerçek Fenerbahçeli olabilmek için, Galatasaray’a gol atmak gerektiğini de biliyorum. Bu yüzden Fenerbahçe tarihinde ben de yer almak istiyorum. Umarım bu da gerçekleşir ve sahadan galip ayrılırız.” dedi.