Roberto Carlos’un mekânında Sabancı gecesi

Fenerbahçeli futbolcunun Madrid'deyken sık sık gittiği Portobello restoranı Sabancılar'ın gecesine ev sahipliği yaptı.

İspanya’nın başkenti Madrid’deki Kraliyet Akademisi Güzel Sanatlar Müzesi’nde, Sabancı Müzesi Osmanlı Hat Koleksiyonu’ndan “Altın Satırlar” adlı eserlerin sergilenmesini sağlayan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Türk basınına ve Türkiye’den gelen özel misafirlerine Roberto Carlos ve flamenkolu bir gece yaşattı.

Yaklaşık 60 kişilik Türk gruba serginin açılışı sonrası verilen yemekte, şu anda Fenerbahçe’de oynayan eski Real Madridli futbolcu Roberto Carlos’un Madrid’de bulunduğu yıllarda çok sık gittiği “Portobello” adlı restoranda yemek verildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, eşi Gülten Günay, Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Ender Arat, Medeniyetler İttifakı girişiminin İspanya Büyükelçisi Leopoldo Stampa’nın yanı sıra Türkiye’den Mehmet Ali Birand, Nilgün Cerrahoğlu gibi gazetecilerin de bulunduğu çok geniş bir gruba, İspanayol mutfağının dünyaca ünlü yemekleri sunuldu.

Real Madrid’in maçlarını oynadığı Santiago Bernabeu Stadı’na yakın bir yerde bulunan ve tesadüfen seçilen restoranda Roberto Carlos’a ait bir köşenin de bulunması dikkat çekti.

Yemek sonrası ise Madrid’in flamenko gösterileri ile ünlü Corral de la Moreria salonunda Türk gruba özel bir flamenko gösterisi sergilendi.