Romada ölen 12 Türk için Atatürk Havalimanı’nda tören düzenlendi

Bayii toplantısı için gittikleri İtalya'nın başkenti Roma'da trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 12 kişinin cenazeleri İstanbul'a getirildi.

Tören sırasında Koç ailesinin oldukça üzüntülü olduğu görülürken, Mustafa Koç yaptığı konuşmasını gözyaşları içerisinde tamamladı.
Gümrük binasında düzenlenen törene işadamı Rahmi Koç, oğulları Mustafa ve Ali Koç ile Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen Ford bayileri, Ford Amerika’nın bir üst düzey yetkilisi, Ford Avrupa yöneticileri, Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri M. Vedat Müftüoğlu katıldı.

Cenazeler tören alınına getirilirken yakınları tabutlara sarılarak gözyaşı döktü. Kürsüye gelen Rahmi Koç büyük üzüntü içinde olduğunu belirterek, “Allah’ın takdiridir demekten başka söz bulamıyorum. Çalışma hayatımda böyle bir olay ne duydum, ne gördüm. Ford Otosan olarak ölenlerin yakınlarına her türlü maddi ve manevi desteği vereceğiz.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Mustafa Koç, ölenlere rahmet, yakınlara bağsağlığı dilediği konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı. Mustafa Koç konuşmasını ağlayarak tamamladı.

Yapılan konuşmaların ardından kürsüye gelen imam ölenler için dua etti. Duanın ardından cenazeler ölenlerin yakınlarına teslim edildi. Aynı uçakla İstanbul’a getirilen yaralılar ise tören öncesi ambulanslarla Amerikan Hastanesi’ne götürüldü.