Romanya – Türkiye maçında uygulanacak güvenlik tedbirleri belirlendi

A Milli Futbol Takımı'nın 2014 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'nda 10 Eylül Salı günü Romanya ile deplasmanda oynayacağı karşılaşmada alınacak güvenlik tedbirleri belirlendi.

A Milli Futbol Takımı’nın 2014 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu’nda 10 Eylül Salı günü Romanya ile deplasmanda oynayacağı karşılaşmada alınacak güvenlik tedbirleri belirlendi.

Futbol Federasyonu’ndan yapılan duyuruya göre Türk taraftarlar, National Arena Stadyumu’nun Kuzey tribününde yer alan 125, 126, 355, 356, 357 ve 358 numaralı bloklarda karşılaşmayı izleyecek. Taraftarlar, stada gelişte Pierre de Coubertin Sokağı’nı kullanacaklar ve 2. Kuzey girişinden tribün alanına girecekler. Araçlar ise sokakta bulunan otoparka alınacak. Bu nedenle stadyuma araçları ile stadyuma gelecek taraftarların, araç tiplerini (otobüs, minibüs, otomobil) ve araç plakalarını; uçak ile geleceklerin ise uçuş tarih, uçuş no ve tarihlerini, taraftar@tff.org adresine 9 Eylül günü saat 13.00’e kadar göndermeleri gerekiyor.

A Milli Futbol Takımı taraftarlarının karşılaşma öncesi, sırası ve sonrasında dikkat etmesi gereken güvenlik tedbirleri ise şöyle:

“a) Stadyuma biletsiz girmek veya girmeye kalkışmak,
b) Girişlerde güvenlik güçlerince yapılacak üst arama ve çanta kontrolünü reddetmek,
c) Aşırı alkollü bir şekilde stadyuma giriş yapmaya çalışmak ve alkollü içecek tüketmiş halde olmak,
d) Alkollü içecek getirmek veya getirmeye çalışmak,
e) Üzerinde semboller, sloganlar, resimler veya yazılar olan amblem, pankart, afiş, poster, bayrak ve/veya benzeri materyal sokmak,
f) Sahaya ve diğer taraftarlara herhangi bir çürük veya kirli cisim ve madde atmak,
g) Sahayı sınırlayan veya seyircileri ayıran tribün arası tel çitler üzerinden atlamak,
h) 125, 126 ve oyun sahasını sınırlayan beton parapetler üzerine tırmanmak,
i) Kişinin yüzünü herhangi bir giysi veya madde ile kapatması,
j) Stadyum binasının duvarlarına, tel çitlerine veya herhangi bir yerine çizim yapmak, yazı yazmak,
k) Stadyumda oyun sahası, seyirciler arası sınır vb. sınırları belirlemek ve güvenlik için konumlandırılan sabit veya geçici bariyer veya her türlü materyalin yerini değiştirmek,
l) Stadyumda Romanya Federasyonu tarafından konumlandırılmış alanlara amblemler, pankartlar, sloganlar, posterler veya her türlü reklam içerikli materyaller asmak yasak olacak. Tribünlerde sadece alt tribünde 125, 126 nolu (tampon bölge) bloklarda ve üst tribündeki 355, 357 nolu bloklardaki beton parapetlere ise, uygun görülen pankartları asmak mümkün olacak.
m) Uyuşturucu etkisi yaratan ilaçlar ve uyuşturucu kullananlar, ateşli silah ve cephane taşıyanlar, malzeme taşıyanlar, meşale , fişek, patlayıcı madde, yangın ve duman çıkarabilen maddeler, elektrik şok etkisi yaratan malzemeler, keskin cisimler, bıçaklar, firkete veya kesmek ve vurmak için üretilmiş diğer maddelerin stadyuma girişine izin verilmeyecek. Stadyuma sadece iki ülke bayrakları alınacak.”