Ronaldo Frankfurt’ta hastaneye kontrole gitti

Brezilya'nın yıldız futbolcularından Ronaldo, 1998 Fransa Dünya Kupası'nda olduğu gibi spekülasyonların konusu oldu.

Baş dönmesi şikayetiyle hastaneye giden Brezilyalı yıldız futbolcuda, dikkate değer bir hastalık belirtisine rastlanmadığı bildirildi. Brezilya Futbol Federasyonu’nun (CBF) internet sitesinde yer alan bir habere göre; Ronaldo’nun bugün Brezilya Milli Takımı’nın Frankfurt yakınlarında kaldığı Königstein’da akşam antrenmanına katılacağı duyuruldu.

Ronaldo’nun başına buyruk tutumu da eleştiri konusu oluyor. Salı gecesi takım Berlin’den Frankfurt’a döndükten sonra bir süreliğine ortadan kaybolan Ronaldo, teknik direktör Carlos Alberto Parreira’nın da gündemindeydi. 29 yaşındaki Brezilyalı yıldız, takımın kupa öncesi Almanya’ya gelişinin ikinci gününde de sabaha karşı Frankfurt’ta bir diskodan çıkarken Alman Bild gazetesinin objektiflerine yakalanmıştı.

Brezilyalı teknik adam, 2002 Dünya Kupası’nda gol kralı olan yıldız oyuncunun turnuvada henüz ‘havasını’ yakalayamadığı kanısında. Parrreira, Ronaldo’nun pazar günü Avustralya’yla Münih’te oynanacak 2. maçta kendisini göstereceğini vurguladı.

Ronaldo, ilk maçta ortaya koyduğu oyunla eleştirilere maruz kalmıştı. Teknik direktör Parrreira, bu oyuncuyu 69. dakikadan sonra oyundan alarak yerine Robinho’yu oyuna sokmuştu.