Rooney’in menajerine ceza

Manchester United'ın yıldız golcüsü Wayne Rooney'nin menajeri oyuncusunu temsil etme konusundaki uygunsuz davranışları sebebiyle 18 ay hak mahrumiyeti ile para cezasına çarptırıldı.

Paul Stretford bağımsız disiplin komisyonunun uygunsuz davranış ile birlikte verdiği 586.000 dolarlık para cezası için başvuruda bulunacağına söz verdi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İngiltere Futbol Federasyonu FA “Komisyon Bay Sretford’un 17 Temmuz 2002’de, o an itibariyle Bay Rooney’nin Pro-Form Sports Limited Şirketi’yle sözleşmesi bulunduğunu bilmesine rağmen, Bay Rooney’i ve ebeveynlerini Proactive Sports Limited Şirketi ile bir temsil anlaşmasına varması konusunda teşvik ettiğini tespit etmiştir.” ifadelerini kullandı.

Stretford Eylül 2002’de Rooney’nin menajeri olmuş ve 2 yıl sonra oyuncusunun Everton’dan Manchester United’a transfer olmasında yardımcı olmuştu.

Kendisine verilen cezalar hakkında konuşan Stretford “Hakkımda çıkan karara karşı acil bir başvuru hazırlayacağım ve bu konu hakkında tamamen suçsuz olduğumun anlaşılması ve şahsıma yöneltilen suçlamaların açıklığa kavuşmasını talep edeceğim” dedi.

Başka kuralları çiğnemediği tespit edilirse Stretford cezalarının sadece yarısını çekecek.