‘Canımız vatana feda olsun!’

Şehit babası, "Bizim canımız vatana feda olsun" dedi.

Tunceli’de bugün 4. Komando Tugayı’nda meydana gelen olayda, nöbetçi kulübesine uzun menzilli tüfeklerle açılan ateş sonucunda 86/1 tertip Piyade Komando er Sebahattin Dündar (20) şehit oldu.

Dündar’ın şehit düştüğü haberini alan Kocaeli’nin Gebze ilçesi Dilovası beldesindeki babası Mehmet Dündar ile annesi Semiha Dündar adeta yıkıldı. Gebze İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Nedim Selbisu’dan muhtarlık binasında acı haberi alan baba Mehmet Dündar, metanetli davranarak, “Allah kişinin kaderine ne yazarsa o olacak. Bizim de canımız vatana feda olsun” dedi.

Baba Mehmet Dündar daha sonra jandarma yetkilileriyle, acı haberi eşine vermek üzere evine gitti. Acı haberi jandarma komutanı ve eşinden alan anne Semiha Dündar ise gözyaşı dökerek sinir krizleri geçirdi. Sürekli oğlunun resmine sarılarak ağıtlar yakan acılı anneyi yakınları ve komşuları sakinleştirmeye çalıştı.

Bekar olan şehit er Sebahattin Dündar, aslen Muş’lu olan ve 9 çocuklu Dündar ailesinin 4. çocuğu. Şehit anne ve babasını askeri yetkililer teselli ederken, Sabahattin Dündar’ın cenazesinin pazar günü düzenlenecek askeri törenle, Gebze’nin Dilovası Beldesi’nde toprağa verileceği bildirildi.