‘Cek-cak’la iş yapmıyoruz’

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, "Cek-cak'la iş yapmıyoruz" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Santral Garaj’a yapılacak Kent Meydanı ile Görükle’de inşa edecekleri Türkiye’de benzeri olmayan Sebze Meyve Hali’nin inşaatına 15 gün içinde başlanacağını belirterek, “Cek-cak macunuyla geçiştirilen, çocuk oyuncağı projelerle belediyecilik yapmıyoruz. Senelerdir konuşulan projeleri hayata geçiriyoruz. Bunu da gurur için değil halkımıza bize gösterdiği güvene teşekkür için dile getiriyorum” dedi.
Başkan Şahin, Büyükşehir Belediyesi tarafından modernize edilen Zaferspor Tesisleri’nin açılışında yaptığı konuşmada, projelerin bir bir tamamlanması ile Bursalıların kendilerine olan güvenin daha da arttığını, bunun ise çalışma heyecanlarına güç kattığını söyledi.

“Göreve gelmeden önce neyin sözünü verdiysek, gerçekleştiriyoruz” diyen başkan Şahin, Esentepe’den sonra Polis Okulu ve Acemler Kavşakları’nı da verdikleri süreden bir ay önce biteceğinin müjdesini verirken, “Cek-cak macunuyla geçiştirilen bir belediyecilik yapmıyoruz. Çocuk oyuncağı projelerle de halkımızı kandırmıyoruz. Bakın yıllardır konuşulan projeleri hayata geçiriyoruz. Yatırımlar hizmete girdikçe, hemşehrilerimizin bize olan güveni ve inancı daha da artıyor. Ben yatırımları gurur vesilesi olarak değil, halkımızın gösterdiği güvene teşekkür için dile getiriyorum. Çünkü onlar bu hizmetlerin çok daha iyilerine layık” diye konuştu.

SANTRAL GARAJ’DA YIKIMA BAŞLANDI

Kent Meydanı’nın yapılacağı Santral Garaj’da ana binanın yıkımına başlandığını bildiren Başkan Şahin, tamamlandığında Türkiye’nin en büyük Sebze ve Meyve Hali’nin inşaatına da 15 gün içinde başlanacağını dile getirdi. Güzelyalı-Yenikapı Hızlı Feribot Projesi’nin de bu yılsonuna kadar hizmete girmesiyle söz verdikleri yatırımların büyük bir kısmını bitirmiş olacaklarını vurgulayan Şahin, “Mevcut yatırımlar bitecek ama hizmetler devam edecek. Göreve gelmeden önce hedefimiz neydi? Bursalılara keyif veren bir kent oluşturmak, onları yılların çilesinden kurtarmaktı. İnşallah görev süremizin sonunda bu hedefimize ulaşacağız” şeklinde konuştu.

MEVCUT HAL BÖLGESİ BURSA’YA YAKIŞACAK

Zafer Mahallesi halkına Görükle’ye yapılacak Sebze ve Meyve Hali’nin tamamlandığında mevcut halin kalkacağını ve bu bölgeyi Bursa’ya yakışır bir mekan haline getireceklerinin sözünü veren Başkan Şahin, bu konudaki çalışmalarından dolayı Osmangazi Belediye Başkanı Recep Alteye’ye de teşekkür etti. Şahin, konuşmasından sonra Zaferspor Tesisleri’ni hizmete açtı.