‘Fenerbahçe’den karşılık alamıyoruz’

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Almanya’da düzenlenecek olan 2006 FIFA Dünya Kupası etkinlikleri kapsamında Hamburg Etnografya Müzesi’nde açılacak ”Faszination Fussball” (Futbolun Sihiri) başlıklı sergi için Hamburg&rsqu

Özhan Canaydın, Galatasaray olarak centilmenliği elden bırakmadıklarını, centilmenlikte gösterdikleri inceliği en büyük rakipleri olan Fenerbahçe’den göremediklerini dile getirerek, ”Fenerbahçe, Galatasaray’sız olmaz, Galatasaray, Fenerbahçe’siz olmaz. Biz bu mücadeleyi medeni çerçeveler dahilinde devam ettiriyoruz. Spor ’sevgidir, kardeşliktir, barıştır’ felsefesi içerinde götürmek istiyoruz; ama bunun cevabını Fenerbahçe’den alamıyoruz. Almak için gayret ediyoruz, gayretimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Canaydın, şampiyonlukta ezeli rakipleri Beşiktaş ile oynayacakları karşılaşmayla ilgili yorum yapmaktan kaçınırken, mücadelelerini son maça kadar sürdüreceklerini kaydetti. Fenerbahçe’yle oynadıkları ve 4 – 0 kaybettikleri derbi maçta açılan çirkin pankartla ilgili soruları da cevaplayan Canaydın, pankartın Türk sporuna ve Türk futbolcusuna ağır küfür niteliğinde olduğunu ifade etti.

Canaydın, basının bir kısmının çirkin pankartı özellikle kamuoyuna yansıtmadığını öne sürerek, Futbol Federasyonu’ndan sözkonusu pankartla ilgili Fenerbahçe Kulübü’ne ceza vermesini beklediklerini kaydetti.

Özhan Canaydın ayrıca, Hamburg’ta sarı – kırmızılı taraftarların forma ve şapkalarını imzaladı.