‘İçişleri Bakanı Baydemir’i görevden almalı’

Kamu-Sen Ağrı Temsilciliği, Diyarbakır’da meydana gelen olayları kınadı. Kamu-Sen İl Temsilcisi Kamil Taşdemir, sendikanın binasında yaptığı basın açıklamasında İçişleri Bakanlığı’nın Osman Baydemir’i görevden alması gerektiğini söyledi.

Birileri de buna çanak tutuyor. Bunlara Türkiye Cumhuriyeti müsaade etmeyeceği gibi biz de Türkiye Kamu- Sen olarak müsade etmeyeceğiz. Birileri kendine Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını muhatap kabul ediyor, ama bu olay kabul edilemez bir durumdur. Çünkü sizi biz kabul etmiyoruz. Herkes haddini bilmeli.” şeklinde açıklamada bulundu. Taşdemir, PKK’yla ortak hareket eden bir Belediye Başkanı’nın görevde kalmasının doğru olmadığını dile getirdi.

”Birileri Diyarbakır’da, Şırnak’da ve şimdi de Ağrı’da ortalığı karıştırmak istiyor” diyen Taşdemir, ne Diyarbakır, ne Şırnak, ne de Ağrı halkının böyle bir şeye müsaade etmeyeceğini belirtti. Taşdemir, ”Gelin demokratik haklarınız varsa, hakkınızı yasal yollardan arayın. Yasal yollar dururken hakkınızı orayı burayı kırarak ve sokaklarda kan istiyoruz, dişe diş kana kan diye bağırarak alamazsınaz. Ayrıca bu ülkeye zarar vermeniz sizi de zarara götürür. Polis Teşkilatını da karşınıza almayın.” şeklinde konuştu.

”Eğer Talabani’nin Barzani’nin sözde devletleri varsa bunu isteyenler buyursun oraya gitsin” diyen Taşdemir, ABD’nin Talabani ve Barzani’yi kullanarak Kuzey Irak’ı işgal ettiğini dile getirdi. Taşdemir konuşmasının sonunda Polis Teşkilatı’nın Polis Haftası’nı kutladı.