‘Kararı halk verecek!’

Bakan Gül, Rahşan Ecevit önderliğindeki siyasi girişimlerle ile ilgili, "Bunların değerlendirmesini Türk halkı yapacaktır." dedi

Bakan Abdullah Gül, Afganistan’dan Avrupa’ya yönelik uyuşturucu trafiğinin ele alınacağı ”Paris Paktı Girişimi Bakanlar Toplantısı”na katılmak üzere Rusya’nın başkenti Moskova’ya gitti. Bakan Gül, uçağa binmeden önce Atatürk Havalimanı VİP bölümünde basın açıklaması yaptı. Yapılacak toplantı hakkında bilgi veren Abdullah Gül, Moskova’da temaslarda bulunacak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e de eşlik edeceğini açıkladı.

Bakan Gül, Rahşan Ecevit’in dün Süleyman Demirel ile görüşmesi, bugün de CHP Lideri Deniz Baykal ve ardından da diğer bazı liderle görüşecek olması ile ilgili yöneltilen soruyu yanıtladı. Gerçekleştirilen girişimin AK Parti’ye karşı bir ittifak arayışı olarak nitelendirilmesi konusuna cevap veren Gül, “Demokratik bir ülkede her türlü siyasi hareket serbesttir. Netice olarak bunların değerlendirmesini Türk halkı yapacaktır. Açık bir toplumdayız. Açık toplumda zaten bunlar gizli faaliyetler değildir. Dolayısıyla Rahşan Hanım’ın önderliğinde devam eden bu siyasi yeni girişimler eminimki herkes tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Sonunda halkın vereceği bir karardır.” karşılığını verdi.

Hükümet olarak kendilerinden emin olduklarını vurgulayan Gül, TBMM’nin gece gündüz çalıştığını dile getirdi. Türkiye’nin ihtiyacı olan kanunları geceleri de çalışarak çıkardıklarını anlatan Gül, “Önceliklerimizi çok iyi bilmekteyiz. Yapacağımız işlerde kesin kararlıyız. Hükümetin Türkiye’ye kazandırdığı reformlar, Türkiye’yi hem demokratik, hem de ekonomik açıdan daha güçlü hale getirmiştir. Türkiye, hükümetimizin elinde geleceğe çok daha güçlü olarak yol almaktadır. Dolayısıyla böyle bir toplum içerisinde bunlar olabilir. Her türlü siyasi faaliyet gerçekleştirilebilir. Biz sadece takip ediyoruz.”dedi.