‘KOBİ’ler verimliliğini teknoloji ile artırabilir’

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Selim Zafer Ellialtı, Küçük ve Orta boy İşletmelerin (KOBi), verimliliklerini teknolojiyi daha etkin kullanarak artırabileceklerini söyledi.

Microsoft Türkiye, Denizli’de Microsoft KOBi Bilgilendirme Toplantısı düzenledi. Denizli Esnaf Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda, Microsoft’un, KOBi’ler için geliştirdiği ürün ve çözümlerin yanı sıra, kullanıcılara yönelik kampanyalar ve KOBi’lere yönelik Microsoft lisanslama modelleri hakkında bilgi verildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Selim Zafer Ellialtı, Türkiye’deki işletmelerin büyük bir kısmını KOBi’lerin oluşturduğuna dikkat çekerek, ”Microsoft Türkiye olarak, Denizli’nin sahip olduğu potansiyele inanıyoruz. Bunun için, öncelikle Denizli’deki KOBi’lere teknolojiyi kullanarak nasıl daha rekabetçi olabileceklerini anlatacağız” dedi.

Her yıl, dünya üzerindeki milyonlarca kişi ve kurumun, bilerek ya da bilmeyerek sahip oldukları sahte yazılımlardan zarar gördüğünü de ifade eden Selim Zafer Ellialtı, ”Bu amaçla hayata geçirdiğimiz Windows Genuine Advantage (Windows Orijinal Avantajı) programı ile kullanıcılar, yazılımlarının orijinalliğini kontrol edebiliyor. Böylelikle, kullanıcılar, güvenlik açısından riskler taşıyan sahte yazılımlardan korumuş oluyoruz” diye konuştu.

Bilişim teknolojilerinin işletmelere rekabet avantajı sağlayacağını da vurgulayan Ellialtı, ”Bugün ekonomik gelişme alanında önemli yol almış ülkelere baktığımızda şirket yatırımları içinde teknolojiye ayrılan payın büyük olduğunu görüyoruz. Türkiye’nin gerçek potansiyelini ortaya koyması için, KOBİ’lerin teknolojiden faydalanması gerektiğine inanıyoruz. Ancak teknoloji de verimliliği artırdığı noktada anlamlıdır. Microsoft Türkiye olarak, KOBi’lerin teknolojiyi verimli kullanmaları ve rekabet ortamında kendilerini farklılaştırabilmeleri için destek vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Yapılan açılış konuşması sonrasında katılımcılara, sunumlar eşliğinde teknolojinin kullanılarak verimliliğin nasıl arttırılabileceği anlatıldı.