‘Sünger’de son durum

'Sünger' operasyonunda gözaltına alınan 48 kişi adliyeye çıkarıldı.

Edinilen bilgiye göre, 7 Temmuz Cuma günü sabah saatlerinde Konya, Ereğli, Karapınar, Adana, Kırıkkale, Ankara, İstanbul ve Elazığ’da eş zamanlı olarak yapılan “Sünger” isimli operasyon kapsamında toplam 48 kişi gözaltına alındı. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan 48 şüpheli, Ereğli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada sağlık kontrolünden geçirilen 48 şahıs, daha sonra ilçe adliyesine sevk edildi. Polis ekipleri, şüphelilerin adliyeye çıkarılması sırasında geniş güvenlik önlemi aldı.

Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, kadın ticareti, haraç alma, çek-senet tahsilatı yapma, ihaleye fesat karıştırma, patlayıcı madde bulundurma ve adam yaralama gibi suçlardan gözaltına alınan şahısların adliyedeki ifade verme işlemleri sürüyor.

Zanlıların evlerinde ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda 17 adet tabanca, 13 adet bıçak, patlayıcı madde, çok sayıda çek ve senet ele geçirilmişti.

Gözaltına alınanlar arasında Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) belediye meclis üyesi ve Lüks Ereğli Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı M.K. da bulunuyor.