‘Türkiye bölgesinin delikanlısı lazım’

AK Parti Tokat Merkez İlçe Kongresi’ne katılan Adalet Bakanı Cemil Çiçek, ”Türkiye bölgesinin delikanlısı ve dünyaya lazım ülkedir” dedi.

Kongre bir anlamda partimizin yaptığı bir toplantı olarak değerlendirmek gerekir. Gerçekten Çanakkale Zaferi bizim milletimizin tarihinde çok iyi görüp anlamamız gereken bir tarihtir” diye konuştu.

Çiçek, partililere seslenerek, ”Bu parti Ak olarak kuruldu ve Ak olarak kalmalıdır, sakın Ak adını kara yapmayın. 3 Kasım’da milletin diğerlerini sandıktan çıkartmama sebebi partilerini ülkeyi şirket gibi görmeleri, ne kadar nemalanırım diye bakmaları ve kirlenmeleri sebebiyledir, sizler elinize sahip olmalısınız” şeklinde konuştu.

Bakan Çiçek, Ak Parti’nin istikrarın teminatı olduğunu belirterek şunları söyledi: ”Çünkü ülkedeki iç barış ve huzur yatırımcının önünü açmıştır, yabancı heyetler dün Ankara’ya uğramazken bugün en az 10 heyet Ankara’ya gelip gitmektedir yabancı medyanın söylediği gibi Türkiye bölgesinin delikanlısı ve dünyaya lazım ülkedir. Hatırlayın 3 Kasımdan önce Ankara’da hükümet bile yoktu birbirine benzeyen 3 çatal kazık toplanıp bir araya bile gelemiyordu. Bu yüzden doksanlı yıllar bu ülkenin kayıp yıllarıdır. Bu vatan bunlardan çok çekmiştir.”