RTÜK ATV- Sabah satışını onayladı sıra TMSF’de

Radyo Televizyon Üst Kurulu, ATV-Sabah satışını 6'ya 3 oyla onayladı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), ATV’nin üst kurul nezdindeki izin ve lisansları ile kanal ve frekans kullanım haklarının Turkuvaz Radyo Televizyon Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş adına tescil edildiğini bildirdi.

RTÜK’ten yapılan yazılı açıklamada, 5411 Sayılı Bankacılık Kanununun 134. maddesi kapsamında ATV-Sabah ticari ve iktisadi bütünlüğünün, Turkuvaz Radyo Televizyon Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş’ye devrinin tesciliyle ilgili işlemlerin tekemmül ettirilebilmesi amacıyla, 3984 Sayılı Yasada ve Özel Radyo ve Televizyon Kuruluşları İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirlenen yükümlülüklerin 31 Ocak 2008 tarihi itibarıyla yerine getirilmesinin ardından RTÜK’ün bugünkü toplantısında konunun gündeme alındığı belirtildi.

Açıklamada, yapılan değerlendirmelerde, Merkez ATV Televizyon Prodüksiyon A.Ş’nin sahibi olduğu ATV ve Radyo City’ye ait Üst Kurul nezdindeki izin ve lisanslar ile 3984 Sayılı Kanunun Geçici 6. maddesi kapsamında kullandırılan kanal ve frekansların kullanım haklarının Turkuvaz Radyo Televizyon Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. adına tesciline karar verildiği kaydedildi.