Rum basını: Türkiye’deki yerel seçimlerden sonra gerilim havası giderek artıyor

Rum basını, Türkiye'de geçen hafta yapılan yerel seçimlerde oyların sayımına yönelik itirazlar nedeniyle gerilim havasının arttığını yazdı.

Rum basını, Türkiye’de geçen hafta yapılan yerel seçimlerde oyların sayımına yönelik itirazlar nedeniyle gerilim havasının arttığını yazdı.

Seçimlerden sonra oyların sayımında yaşanan yanlışlıklar nedeniyle, önceki gün Ankara sokaklarının savaş alanına döndüğünü yazan Rum Radyosu, Ankara Büyükşehir Belediyesi seçimlerine itirazların hala had safhada olduğunu aktardı.

65 bine yakın seçmenin oy kullandığı Yalova belediye seçimlerinde de yanlışlıklar yapıldığını kaydeden Rum Radyosu, AK Parti adayının sadece 1 oy farkla yarışı kazandığının açıklandığı daha sonra yapılan itirazlar nedeniyle oyların yeniden sayılıp başkanın değiştiğini belirtti.

Seçimlerden sonra Yalova Belediyesi’ne benzer birçok olayın yaşandığını bildiren Rum basını, bu seçimin Türkiye’de son zamanlarda gerçekleştirilen seçimlere oranla çok daha sıkıntılı geçtiğini okuyucularına duyurdu.

Seçim esnasında Türkiye’deki birçok bölgede elektriklerin kesildiğini de kaydeden Rum basını, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın ‘trafoya kedi girdi’ açıklamasına da yer verdi.