Rum Futbol Federasyonu Türk futbolunun entegresi için kulüplerle görüşecek

Rum tarafındaki futbol kulüplerinin, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu'nun (KTFF) Rum Futbol Federasyonu'na (KOP) "entegre" olması için imzalanan anlaşma konusunda, bugün KOP ile istişarede bulunacakları ifade edildi.

Rum tarafındaki futbol kulüplerinin, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun (KTFF) Rum Futbol Federasyonu’na (KOP) “entegre” olması için imzalanan anlaşma konusunda, bugün KOP ile istişarede bulunacakları ifade edildi.

Rum Politis gazetesinin spor ekinde yer alan habere göre, KOP ile futbol kulüplerinin görüşmesi, bugün öğleden sonra 17.30’da, Limasol’daki “Le Meridien” otelinde gerçekleşecek.

Rum Futbol kulüplerinin, federasyondan görüşmede hazır bulunmaları için davet aldıklarını belirten gazete, konu hakkında bilgilendirilmelerinin ardından, görüşlerini ortaya koyacaklarını kaydetti. Yine aynı gazete, görüşmeye katılacak olan futbol kulüplerinin başkanları ve diğer yetkililerinin görüşlerini belirteceklerini ancak anlaşmanın onaylanması için bir oylama yapılıp yapılmayacağının henüz netlik kazanmadığını ifade etti.

Bugünkü görüşmenin oldukça önemli olduğuna da dikkati çeken gazete, görüşmede kulüpler arasındaki ruh halinin de büyük ölçüde ortaya çıkacağını anlattı.

Gazete, imzalanan anlaşma konusunda, Rum futbol kulüpleri arasındaki ruh halinin şu ana kadar pozitif göründüğünü de ekledi.