Rüştü Hiddink’e göz kırptı

Beşiktaş’ın emektar file bekçisi Rüştü Reçber, gençlerin ay-yıldızlı ekibin kalesine geçmesinden yana olduğunu söyledi.

SERDAR SARIDAĞ’ın haberi

Rüştü Reçber, “Ancak Hiddink performansıma bakıp davet ederse hayır diyemem. Hocamız görev vermezse de alınmam” ifadesini kullandı. Beşiktaş ile sözleşme yenilemeye hazırlanan 37 yaşındaki kaleci Rüştü Reçber, futbolculuk kariyeri için ilginç açıklamalar yaptı, A Milli Takım için de yeşil ışık yaktı.

Tecrübeli file bekçisi, A Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink tarafından davet gelmesi durumunda seve seve ay-yıldızlı formayı giyeceğini söyledi. Rüştü, “Daha önce gençlerin önünü açmak için milli takımı bırakma kararı almıştım. Fakat hocamız Fatih Terim beni arayarak böyle bir karar almanın ülke futbolu açısından iyi olmayacağını söylerek beni milli takıma çağırdı. Böyle bir görevi kabul etmemek hiçbir Türk futbolcusuna yakışmaz. Bu nedenle o formayı giymeyi o zamanlar kendime borç bildim” dedi.

Hiddink ile yeni dönem başladığını vurgulayan Rüştü şöyle devam etti:

“Açıkçası milli kaleye gençlerin geçmesinden yanayım. Ama Sayın Hiddink ligdeki performansıma dayanarak beni milli takıma çağırırsa asla hayır diyemem. Çünkü bu bir milli görev. Basın toplantısı düzenleyerek milli takımı bıraktım diyemem. Çünkü daha sonraki davetlerde milli formayı giyersem bu kez insanların ‘Hani bırakmıştın?’ eleştirileriyle karşılaşmak istemem. Hiddink görev vermezse de alınmam.”

Milliyet