Rüştü ile yola devam

Sözleşmesi biten oyuncularla masaya oturan siyah beyazlı yönetim ilk olarak Rüştü ile el sıkıştı. İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman ve Hakan’a da teklif sunup, haber beklemeye başladı.

BEŞİKTAŞ kaleyi sağlama aldı, Rüştü ile yeniden anlaştı. Siyah beyazlıların Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu dün Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde, tecrübeli file bekçisi ile yapılan görüşmeden mutlu ayrıldı. Rüştü ile 1+1 yıllığına anlaşma sağlanırken, başarılı kaleci alacağı ücreti yönetime bıraktı.

Transferde geçmiş yıllardaki bonkörlüğü yapmayacaklarını belirten Serdal Adalı, “Beşiktaş forması giymek herkese nasip olmaz. O yüzden kimin hakkı neyse onu vereceğiz. Hocamız Mustafa Denizli’nin raporu elimizde. Biz ona göre hareket ediyoruz. Rüştü ile de yola devam kararı aldık ve el sıkıştık. Ancak, ücretler geçen sezonki rakamların altında olacak” diye konuştu.

Son karar onların

Siyah beyazlı takımda sözleşmeleri sezon sonunda bitecek olan İbrahim Toraman, İbrahim Üzülmez ve Hakan Arıkan ile de görüşen Adalı, bu oyuncularla ipleri koparmak istemediklerini kaydetti. Adalı, “Oyuncularla parasal konularda pürüzlerimiz var. Onları asla mağdur etmeyeceğiz ama geçmişteki ücretleri de vermeyeceğiz. Kendilerine ikişer yıllık sözleşme yenilemeyi önerdik. Cevap bekliyoruz. Biz de yönetim olarak kendi doğrularımızı yapmalıyız. Umarım, onlarla da el sıkışırız” dedi.