Rüştü Rençber geçmişi hatırlattı

“O sezon G.Saray bitime 5 hafta kala liderdi ve herkes onları şampiyon ilan etmişti. Ama 3 maç üst üste kaybedince Beşiktaş ipi göğüslemişti.”

Erdal Cömert’in haberi

BEŞİKTAŞ’IN tecrübeli file bekçisi Rüştü Reçber, yarışta geride kalmalarına rağmen önlerindeki 3 takımın arasından sıyrılabileceklerine inanıyor. Tüm maçlarını kazanmaları halinde hâlâ bir şanslarının olduğunu söyleyen başarılı kaleci, tarihten örnekler vererek şu ifadeleri kullandı: “Önümüzde 4 maçımız var. Matematiksel olarak şampiyonluk şansımız sürüyor. Ama herkes gibi ben de biliyorum ki bu kolay bir ihtimal değil. Fakat sayısal ihtimaller göz önünde bulundurulduğunda hiçbir şeyi olanaksız olarak görmeyecekseniz.

BUNUN tarihte örneği var. 1994-95 sezonunda G.Saray 5 hafta kala puan olarak öndeydi ve herkes onu şampiyon ilan etmişti. Oysa G.Saray üst üste 3 maçını kaybedip, Beşiktaş’a şampiyonluğu kaybetmişti. Futbolda çok nadir olsa da sayısal olarak ihtimalleriniz devam ettiği sürece hiçbir şey bitmiş değildir. İnsanların hedefleri küçülebilir, yönü değişebilir ama hiçbir zaman hedefi olmadan yaşayamaz. Biz Beşiktaş olarak gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki ‘fair-play’ düşüncesinde yolumuza devam ederiz.”

VATAN