Rüşvetçi 36 kişi gözaltında!

Türkiye ile Irak arasında geçişi sağlayan Habur Sınır Kapısı'nda 'İpekyolu 1' rüşvet operasyonu sona erdi.

Tasiş Müdürlüğü’nde çalışan bazı personel ile Silopi’de bazı kişilerin organize bir şekilde akaryakıt kaçakçılığı yaptıkları, ayrıca rüşvet ilişkisi içinde bulundukları tespit edildi. Bunun üzerine Silopi Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla Şırnak İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince ”İpekyolu-1” adı verilen operasyon başlatıldı.

Operasyonda önce gümrükte çalışan bazı memurların ve iş takipçilerinin evleri arandı daha sonra Habur Sınır Kapısı’ndaki giriş ve çıkışlar durdurularak operasyon sınır içerisinde de başlatıldı.

Dün gece saat 04:00 başlayan oprerasyon gece saat 04:00 de jandarmanın Habur’dan ayrılması ile son buldu. Operasyon kapsamında; Tasiş Müdürü de dahil olmak üzere toplam 12 memur ile bunlarla işbirliği içerisinde olan 24 şahıs gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahıslar Silopi Jandarma Komutanlığı’na götürülerek ifadeleri alındı. Şahısların ifadelerinin ardından Silopi Savcılığı’na sevkedilmesi bekleniyor.

GİRİŞ-ÇIKIŞLAR İKİNCİ BİR EMRE KADAR DURDURULDU

Habur Sınır Kapısı’nda yapılan operasyonda memur sayısındaki fazlalık nedeniyle işlemler yapılamadığı için yolcu taşıyan taksiler dışında araçlar ikinci bir emre kadar bekletiliyor.