Rusya’da kalkışta ön teker parçasını düşüren uçak korkuttu

Rusya'da Antonov An-148 tip yolcu uçağının Mineralnıye Vodi havalimanından kalkışından sonra ön teker parçasının düştüğünün tespit edilmesi üzerine korkulu anlar yaşandı.

Rusya’da Antonov An-148 tip yolcu uçağının Mineralnıye Vodi havalimanından kalkışından sonra ön teker parçasının düştüğünün tespit edilmesi üzerine korkulu anlar yaşandı.

Kabin ekipleri ile birlikte 80 kişinin bulunduğu uçağın St. Petersburg kenti Pulkova havalimanına güvenli bir şekilde iniş yaptığı belirtildi.

Interfax’a açıklamada bulunan Pulkova havalimanı yetkilisi, “Pilotun tecrübeleri sonucunda uçak güvenli bir şekilde havalimanımıza indi. Herhangi bir yolcu ya da kabin görevlisi yaralanmadı. Uçağın inişi öncesi her türlü güvenlik önlemi alınmıştı.” dedi.

Mineralnıye Vodi havalimanı yetkilileri, “St. Petersburg’a doğru giden uçak kalktıktan sonra ön tekere ait parçalar pistte bulundu. Uçakta 80 yolcu var…” uyarısı yapmıştı.

Yetkililer uçağın inişten önce havada tur attığı ve yakıtını herhangi bir yangın tehlikesine karşı bitirdiğini ifade ediyor.