‘Rüyamda Harry olmuştum’

Çocuk romanı Harry Potter'ın yazarı J.K. Rowling, serinin son romanını yazmak için sıkı bir çalışma içine girdiğini belirtti.

Böylece genç büyücü Harry, yaratıcısının rüyasına ilk kez girmiş oldu.

Bayan Rowling resmi internet sitesinde geçen Salı yazdığı mesajda, son romanı yazmak için sıkı çalıştığını, bazılarını 12 yıldır planladığı sahneleri yazarken ‘bazen heyecan bazen de sıkıntı duyduğunu’ belirtti.

Rowling, ‘Bu kitabı hem bitirmek istiyorum, hem de bitirmek istemiyorum. Endişelenmeyin, bitireceğim’ demesine rağmen, gelecek yıl yayımlanması beklenen kitabın nasıl biteceğiyle ilgili ipucu vermedi.

Bayan Rowling, daha önce son kitapta serinin iki karakterinin öleceğini, hatta Harry’nin bile belki ölebileceğini ima etmişti.

‘RÜYAMA GİRDİ’

Rowling yıllardır kendisine Harry’yi hiç rüyasında görüp görmediğinin sorulduğunu belirterek, ‘Birkaç gece öncesine kadar yanıtım hep ‘hayır’dı. Birkaç gece önce destansı bir rüya gördüm. Rüyamda hem Harry idim, hem de kendim’ dedi.

Rüyasında Harry olarak sihirli bir nesne olan ‘Horcrux’u aradığını, ama yazar olarak da bu nesnenin nerede olduğunu bildiğini belirten Rowling, aynı rüyada yıllar önce Harry Potter’ın ilk kitabını yazdığı kafedeki kadın ve erkek garsonları gördüğünü, garsonların 4 metre uzunluğunda cambaz ayaklıklarıyla yürüdüklerini ifade etti ve ‘Belki de kafeini azaltmalıyım’ diye yazdı. Harry Potter romanları dünya çapında 63 dilde 300 milyondan fazla satıldı.