Saadet Partisi Meclis’ten çıkan kararı beğenmedi

SP: "Başörtüsü konusunda yapılan değişiklik sorunu çözmüyor, daha da işin içinden çıkılmaz hale getiriyor''

Meclis’ten rekor oyla geçen ve üniversitelerdeki başörtüsü yasağını bitiren Anayasa değişikliği Saadet Partisi’ni memnun etmedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yakup Budak, ”Başörtüsü konusunda yapılan değişiklik sorunu çözmüyor, daha da işin içinden çıkılmaz hale getiriyor” dedi.

Budak, Antalya Merkez İlçe Teşkilatının Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Toplantı Salonunda düzenlediği 3. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’yi gelecekte ciddi bir ekonomik krizin beklediğini, hükümetin bunu gizlemek için gündemi başörtüsü konusuyla değiştirdiğini ileri sürdü.

Hükümetin göreve geldikten 6 sene sonra başörtüsü olayını gündeme getirdiğini belirten Budak, şöyle konuştu:

”Yapılan değişiklik, bu sorunu çözüyor mu? Hayır. Niye başörtüsü olayını dillerine doladılar? Çünkü ekonomi çöküyor. Ekonomide çok büyük bir çatırdama ve yıkılma söz konusu. Dış politikada çok büyük felaketlerle karşı karşıyayız. Sıkışan hükümet ne yaptı? Yedek lastik MHP’yi de alarak, başörtüsüne saldırdı. Başörtüsü meselesinin gerçek anlamda çözülmesini hiç kimse bizim kadar isteyemez. Bu yüzünden bizim partilerimiz kapatılmıştır. Başörtüsü konusunda yapılan değişiklik sorunu çözmüyor, daha da işin içinden çıkılmaz hale getiriyor. Ne olacakmış efendim, sadece üniversitede hanım kızlar başlarını örteceklermiş. Üniversite öncesi, sonrası yok. Nasıl bir mantık bu? Böyle özgürlük mü olur, böyle kanun mu olur? Yapacaksanız şunu adam gibi yapın. Ama yapamazlar, çünkü korkuyorlar. Milletin ağzına bir parmak bal çalıyorlar.”