Saadet’ten bakkallara destek

“Bugün ‘bakkalları kapatın’ diyen, yarın ‘evlerinizi kapatın’ der” diyen Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan’dan bakkallara destek:

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, İstanbul Bakkallar Odası’nı ziyaret ederek, bakkal esnafına destek verdi.
Ziyarette, bakkal esnafının yanında oldukları mesajını veren Erdoğan, Oda Başkanı İsmail Keskin’i göreve yeniden seçilmesi dolayısıyla da kutladı.

YAKINDA “EVLERİNİZİ DE KAPATIN” DERLER

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bir alış-veriş merkezi açılışında kullandığı “Bakkal dükkanı olayı bitti” sözünü; “Neredeyse evleri kapatın otel zincirlerinde kalın diyecekler” şeklinde yorumlayan Erol Erdoğan, Başbakan Erdoğan’ın sözlerinin kabul edilebilir olmadığını vurguladı.

BÖYLE GİDERSE 15 SENE SONRA BAKKAL MEHMET AMCA’NIN YERİNDE KÜRESEL BAKKAL OLACAK

Hükümetin küresel güçlerden yana olduğunu belirten Erol Erdoğan, bakkalların nostaljik ticarethaneler değil, ekonomik, sosyal ve kültürel bir ihtiyaç olduğunu ve daha da güçlendirilmeleri gerektiğini söyledi. Erol Erdoğan, ” Tütün, şeker pancarı, fındık üreticisi ne hale getirilmişse bakkallar da aynı hale getirilmeye çalışılıyor. Bir araya gelsin denilen bakkallar marketleşirse bir süre sonra o marketleri de uluslararası market zincirleri alacaktır. Böyle giderse 15 sene sonra köşede bakkal olacak ama Mehmet amcanın, Ahmet amcanın bakkalı değil, küresel büyük firmaların bakkalı olacak” dedi.

KÜRESEL OYUN OYNANIYOR

Kasımpaşalı bakkalların bile Başbakan Erdoğan’a “Hayır, bakkalımızı kapatmayacağız” dediğini kaydeden Erdoğan, küresel bir oyun oynandığını ve bu oyunda küçük esnafın yok edilmeye çalışıldığını dile getirdi. 15 sene önce köyde doğal tarım yapan çiftçinin yerini bugün küresel güçlerin aldığını ifade eden Erdoğan, mahalle kültürünün önemli bir parçası olan bakkallar üzerinde de aynı oyunun oynandığını söyledi.

KESKİN: BAŞBAKAN KOLTUĞUNDA RAHAT OTURAMAZ

İstanbul Bakkallar Odası Başkanı İsmail Keskin de sıkıntı içerisinde olan bakkalların, başbakanın açıklamasıyla yıkıldığını belirterek, “Küçük esnaf olmazsa, Sayın Başbakanın da kendi koltuğunda rahat oturabileceğini tahmin etmiyorum. Biz hal hatır, marketler kredi kartı şifresi sorar. Biz bu söyleneni hak etmedik” dedi.

ÖZÜR BEKLİYORUZ

Başbakan’dan düzeltme ve özür beklediklerini söyleyen Keskin, bakkalların mahallelerin namus bekçisi olduğunu ve bu önemli esnaf kesiminin göz ardı edilmesini anlayamadıklarını dile getirdi.