Sabah-ATV ihalesinde işler karıştı

Teklif verme süreci devam eden Sabah-atv ihalesinde işler karıştı.

Önyeterlilik alan 3 gruptan biri olan Nurol-Carlyle ortak girişim grubu ihalede finansal koşullara ilişkin çalışmalar nedeniyle süre uzatımı istedi.

Ancak TMSF’nin sürecin belirlendiği şekilde sürdüğünü açıklaması üzerine, Nurol-Carlyle ihaleye teklif vermeme kararı aldığı öğrenildi. Bu karardan bir süre sonra bu kez bir diğer grup RTL-İpek-Sancak konsorsiyumunun da ihaleye teklif vermeme kararı aldığı ileri sürüldü.

İhaleye kapalı zarf tekliflerinin verilmesi için son gün bugün. Sabah-atv’nin satışına ilişkin ihaleye bugüne kadar 3 grup başvuru yapmıştı. Bunlar Nurol, Çalık Grubu önderliğindeki Turkuaz konsorsiyumu ve RTL-İpek-Sancak Grubu’ydu. Eğer Nurol-Carlyle grubu ile RTL-İpek-Sancak konsorsiyumları ihaleye teklif vermezse. Çalık Grubu Sabah-atv satışında tek başına kalacak. 5 Aralık’ta da kapalı zarfların açılması, 7 Aralık’ta da fiyat artırımının gerçekleşeceği ihaleyle ilgili TMSF’den jet bir açıklama geldi.

İDDİALAR ASILSIZ

TMSF, ATV-Sabah ihalesinde ilan edilen sürecin devam ettiğini, herhangi bir değişikliğin söz konusu olmadığını bildirdi. TMSF yetkililerinden alınan bilgiye göre, ATV-Sabah Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün icraen satışında, kapalı zarfların teslimi yarın mesai saati bitiminde sona erecek. Yetkililer, şu an için ihalenin iptali ya da ertelenmesiyle ilgili bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. İhalenin muhammen bedeli 1.1 milyar dolar.