Sabancı Grubu’nun vizyonu

Sabancı Holding, gelecek 10 yılın planlamasını, 600 üst düzey çalışanı ile birlikte gerçekleştirilen arama konferansı sonucu yaptı.

Sabancı Holding’in 2005 yılı bilanço sonuçları ve 2006 yılı beklentileri, Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ile Üst Yöneticisi (CEO) Ahmet Dördüncü’nün katılımıyla düzenlenen basın toplantısında kamuoyuna sunuldu. Sabancı Center’da düzenlenen toplantıda konuşan Ahmet Dördüncü, 2005 yılında, Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı önderliğinde Sabancı Grubu’nun üst düzey 600 çalışanının katılımıyla düzenlenen tarama konferansları sonucunda, gelecek 10 yılın planlamasına başlandığını söyledi.

Dördüncü, ‘SA15artı’ adı verilen projei ile Sabancı Grubu’nun geleceği, vizyonu, misyonu ve yol haritasının hazırlanmasının hedeflendiğini söyledi. Dördüncü, bu projenin sonucunda Sabancı Grubu’nun vizyonunun, ‘Farklılıklar üreterek, kalıcı üstünlükler sağlamak’, misyonun ise, ‘Rekabetçi ve sürdürülebilir büyüme potansiyeli olan stratejik bir portföyü, paydaşlarına değer yaratacak şekilde yönetmek’ olarak belirlendiğini ifade etti. Dördüncü, ‘SA15artı’ çalışmalarının yeni yönetim anlayışı çerçevesinde katılımcı bir ortak akıl ile 2006’da da devam edeceğini belirtti.