Sadettin Saran Tatlises’in iki radyosunu aldi

ISTANBUL - Enerji, Savunma, Pazarlama ve Medya sektörlerinde faaliyet gösteren Fenerbahçe eski yöneticisi Sadettin Saran'in sahibi oldugu "Saran Group" Radyo Tatlises ve Radyo Plus'i satin alarak yayin yapan radyo sayisini 4'e çikardi.

Radyo Time ve Türkiye’nin ilk ve tek spor radyosu Radyospor’u kisa sürede birer marka yapan Saran Group, Türkiye’nin en çok dinlenen 3. radyosu Radyo Tatlises’inde tamamina sahip oldu. Satin alma sonrasinda Ibrahim Tatlises’in sahibi oldugu ve 42 ilde yayin yapan Radyo Tatlises, ismi ve tüm mal varligi ile Saran Group’a devredildi. Yine Tatlises grubuna ait olan ve bölgesel yayin yapan Radyo Plus da ayni anlasma çerçevesinde Saran Group’a geçti.

Saran Radyolari Genel Müdürü Ilhan Uzundurukan konuya iliskin yaptigi açiklamada; Radyo Tatlises ve Radyo Plus’in da gruba katilmasiyla Saran’in 4 radyo ile Türkiye’nin en güçlü radyo gruplarindan biri olduklarini söyledi. Saran Group’un medya sektöründe yeni yatirimlarla daha da büyümeyi hedeflediginin altini çizen Ilhan Uzundurukan, TMSF’nin yeniden ihaleye çikaracagi radyolarla da ilgileneceklerini vurguladi. Medyaya olan ilgilerinin sadece radyolarla sinirli olmadigini belirten Ilhan Uzundurukan, Saran Group’un, 2006 yilinda görsel medya alaninda da yatirimlar planlandigi açikladi.

Mevcut radyolarin yayin aglarini gelistirmek istediklerini de söyeleyen Ilhan Uzundurukan, yakin gelecekte Radyospor’un tüm Türkiye’ye seslenebilmesi için ilave yatirimlar yapacaklarini, halen 19 ilde yayin yapan Radyo Time içinde büyük bir tanitim atagina baslayacaklarini da sözlerine ekledi.