Safra kesesinin alındığını 20 yıl sonra öğrendi

Ankara'da yaşayan 50 yaşındaki Kadriye Erol, safra kesesinin alındığını 20 yıl sonra girdiği ikinci ameliyattan sonra öğrendi.

Kadriye Erol, kendisinin mide şikayeti üzerine gittiği Dışkapı SSK Hastanesi’nde bundan 20 yıl önce ameliyat olduğunu belirterek, hem o dönem yapılan ameliyatının yeteri kadar başarılı geçmemesi, hem de aradan geçen sürede şikayetlerinin devam etmesi nedeniyle tekrar hastaneye başvurmak zorunda kaldığını söyledi.

İlk ameliyatı başarılı bulmadığı için farklı bir hastaneye başvurduğunu ifade eden Kadriye Erol, doktorlarının başarısı nedeniyle Ulus Devlet Hastanesi’ni tercih ettiğini kaydetti. Bu hastanede doktor olan Ali Çamur’un ameliyatlarda başarılı olduğunu duyduğunu ve bu yüzden orada ameliyat olduğunu vurgulayan Erol, burda da gereken şekilde tedavi edilmeğini savundu.

Geçtiğimiz ay yapılan ikinci ameliyattan sonra doktorların kendisine zaten safra kesesinin olmadığını, bunun üzerine ise fıtık ameliyatı yaptıklarkını ve böbreklerindeki problemli yerlere operasyon yapıldığını söyleyediklerini aktaran Kadriye Erol, “Açıkçası çok şaşkınım, yıllar önce Dışkapı SSK Hastanesi’nde mide ameliyatı olmuştum, demek ki orda safra kesemi de aldılar. Ama bana herhangi bir şey söylemediler. Aralıkta midemde tekrar ağrılar üzerine gittiğim Dışkapı SSK’da ameliyat olacaksın denilince, ben de Ulus’ta ameliyat oldum. Ama burda da doğru düzgün bakmadılar. Bağırsaklarımdan ameliyat etmişler, şu an çok ağrım var. Yetkililerden yardım istiyorum” dedi.

Kadriye Erol’un damadı İlhan Koç da bu durumdan çok üzüntü duyduğunu vurgulayarak, “Bu sorumsuzluktan sorumlu doktorlardan biz şikayetçi olacağız, başımıza gelenin başkalarının da yaşamamasını istiyoruz”dedi.