Safvet Koleji’nden resimde Türkiye derecesi yönetimi sevindirdi

Türkiye genelinde 2450 okuldan yaklaşık 170 bin eserin katıldığı 16. Geleneksel Monami Pastel Boya Resim Yarışması'nda Bursa İnegöl'deki Özel Safvet Koleji 1. Sınıf öğrencisi Gülsüm Tanhan birinci olarak bisiklet kazandı.

Türkiye genelinde 2450 okuldan yaklaşık 170 bin eserin katıldığı 16. Geleneksel Monami Pastel Boya Resim Yarışması’nda Bursa İnegöl’deki Özel Safvet Koleji 1. Sınıf öğrencisi Gülsüm Tanhan birinci olarak bisiklet kazandı. Ayrıca okulun diğer on öğrencisi de altın madalya kazanarak büyük başarı gösterdi.
İlki, 1995 – 1996 Eğitim Öğretim Yılı’nda düzenlenen, bu sene de “Çocuk ve Çevre” konulu Monami Pastel Boya Resim Yarışması her yıl okul öncesi ve ilköğretim seviyesindeki öğrencileri resim yapmaya teşvik etmek ve bu becerilerini geliştirmek amacıyla düzenleniyor.
2010 – 2011 Eğitim Öğretim Yılı’nda 16. düzenlenen Monami Pastel Boya Resim Yarışması’na 2450 okuldan yaklaşık 170 bin eser gönderilirken, resimler her yıl, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenlerden oluşan jüri ile değerlendiriliyor.
Monami’nin bu yılki yarışmasına Özel Safvet İlköğretim Okulu, Teknoloji tasarım Öğretmeni Hamide Kaykısız rehberliğinde 270 eserle katıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda 1. sınıf öğrencisi Gülsüm Tanhan’ın resim çalışması birinci oldu. Yarışmayı düzenleyen Monami Firması Gülsüm Tanhan’a bisiklet hediye etti.
Okul Müdürü Bayram Yayla, yaptığı açıklamada, “2010 – 2011 eğitim öğretim yılı için duyurusu bakanlığımız ve müdürlüğümüz tarafından yapılan tüm Ulusal ve Uluslar arası yarışmalara eser gönderdik. Ne mutlu ki ilçe ve il düzeyindeki yarışmalarda ödül almaya hak kazandığımız gibi ulusal anlamda da dereceler elde ettik. Yarışmalara hazırlanma anlamında öğrencilerimizi yetiştiren ve hazırlayan teknoloji ve tasarım zümremize teşekkür ederim.” dedi.