Sağlam: “Haklı bir yenilgi aldık”

Şampiyonlar Ligi'ne Porto yenilgisiyle veda eden Beşiktaş'ta teknik direktör Ertuğrul Sağlam, ''maçı kazandıracak golü getirecek fazla pozisyon üretemedik. Haklı bir yenilgi aldık'' dedi.

Sağlam, 2-0’lık yenilgiden sonra yaptığı açıklamada Porto karşısında bir galibiyet alıp Beşiktaş tarihinde bir ilki başarmak istediklerini ancak bunu gerçekleşmediğini söyledi:

Herşeye rağmen Şampiyonlar Ligi grubunda iki galibiyet alarak, son maça kadar bu heyecanı kendilerine yaşatan oyuncularına teşekkür eden Sağlam, “Avrupa’da bizim adımıza önemli bir tecrübe oldu. Kendimizle ilgili bazı gerçekleri görme şansı yakaladık” diye konuştu.

Porto karşısında aldıkları sonuçtan üzüldüklerini kaydeden Sağlam, “ama Türk futbolunu iyi temsil ettiğimiz gerçeği ortada. Bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim” dedi.

A Grubu’nu ilk sırada bitirerek son 16’ya kalan Porto’nun teknik direktörü Manuel Jesualdo Ferreira, Beşiktaş’ın kazanmak için birşey yapmadığını söyledi.

Pereira, siyah-beyazlı takım karşısında iyi konsantre olduklarını kaydederek, “iyi oynadık. İlk golü iyi bir zamanda attık. Maçı kazandığımız için mutluyum. Oyuncularımı kutluyorum” diye konuştu.